Biała łazienka – minimalistyczna i elegancka. Jak ją zaaranżować?

Biała łazienka przypadnie do gustu miłośnikom minimalizmu, ale też zadowoli wielbicieli harmonijnego stylu skandynawskiego i luksusowej estetyki glamour. Wbrew pozorom białe łazienki są niczym kameleon. W wersji total white są neutralne, lecz w połączeniu z innymi materiałami – np. drewnem czy marmurem – mogą stać się bardziej przytulne lub typowo nowoczesne. Zobacz, jak urządzić białą łazienkę.

Zalety białej łazienki – dlaczego warto?

Kolor biały kojarzy się z przyjemną czystością, toteż biała łazienka jest częstym wyborem we współczesnych mieszkaniach. Wejście w stan głębokiego relaksu ułatwiają również brak wizualnych „rozpraszaczy” oraz wygodny prysznic czy wanna.

Mała, biała łazienka sprawdzi się również w mieszkaniach fanów kolorowych aranżacji – będzie doskonałą okazją do zabawy barwnymi dodatkami, np. złotą armaturą. Białe kafelki optycznie powiększają przestrzeń, a jasne powierzchnie tworzą wrażenie wizualnego porządku.

Najpopularniejsze materiały i tworzywa w białej łazience

Do najczęściej spotykanych materiałów w kolorze białym należy m.in. ceramika, na czele z kafelkami gresowymi oraz nieśmiertelnymi płytkami typu metro. Tuż za nią plasuje się kojarzony ze szlachetnością marmur. Jego jasna barwa i zróżnicowane użylenie sprawiają, że łazienkowe aranżacje stają się ciekawsze. Odpowiednia do minimalistycznej łazienki jest również biała cegła, np. w połączeniu z drewnem i szklanym prysznicem walk–in.

Łazienka biała z drewnianym akcentem

Łazienki białe z drewnem to kwintesencja minimalistycznej przytulności. Naturalny materiał ociepla wnętrze, co widać w poniższej aranżacji. Jak uzyskać efekt łazienki doskonałej? Białe płytki i drewno wzbogać elementami w duchu eko, np. wiklinowym koszem, dywanikiem z sizalu lub grafikami z naturalnym motywem.

Artykuł Czytaj więcej

Biała łazienka z imitacjami drewna. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Domowa, ponadczasowa i bardzo przytulna – taka jest biała łazienka z elementami imitującymi drewno. Ma ona nie tylko walory estetyczne, ale także praktyczne, ponieważ łatwo się ją sprząta. To miejsce, w którym możesz wykonać codzienną pielęgnację i zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Poznaj nasze inspiracje – zobacz, jak urządzić taką łazienkę!

Łazienka biała zdobiona marmurem

Boisz się, że biała łazienka będzie nudna? Postaw na płytki imitujące biały marmur, które urozmaicą przestrzeń. Ciekawe wzory ozdobnego kamienia owocują równie intrygującym efektem wizualnym. Istotny jest wspólny mianownik – żyłowania marmuru nawiązują do czarnych dodatków: minimalistycznej baterii umywalkowej, dozownika na mydło i muszli WC.

Biała łazienka z cegłą

Minimalistyczne łazienki, zamiast eksponować kolory, uwidaczniają nietypowe faktury. Wyśmienitym sposobem na wyodrębnienie strefy mokrej jest lekko chropowata, niejednorodna powierzchnia cegły. Ceglasty fragment ściany będzie wyglądał dobrze np.: za lustrem, nad szafką umywalkową oraz we wnętrzu kabiny prysznicowej.

Jakie meble do białej łazienki?

Bardzo dobrym pomysłem na zagospodarowanie łazienki będzie wstawienie do niej ciemnych – czarnych, grafitowych lub antracytowych – mebli, w tym m.in.: komody podumywalkowej, wiszącego słupka oraz donicy (w roli dodatku). Wykorzystanie opozycji „jasne–ciemne” nadaje łazience charakteru. Alternatywą będzie wstawienie do pomieszczenia białych mebli z drewnianymi akcentami, co uporządkuje i ociepli kompozycję.

Podłoga w białej łazience

Myśląc o podłodze w białej łazience, przyjrzyj się trzem najpopularniejszym rodzajom wykończenia. Płytki ułożone w czarno–białą szachownicę pasują do pomieszczeń z czarnymi meblami, natomiast drewniane deski sprawią, że łazienka będzie wyglądała przytulniej. Aby wnętrze zyskało spójny wygląd, a przy tym wydało się wizualnie większe, możesz wyłożyć podłogę wielkoformatowymi, białymi płytkami gresowymi.

Jakie dodatki do białej łazienki?

Białe kafelki – ścienne czy podłogowe – to efektowna baza dla dodatków: akcesoriów łazienkowych, oświetlenia, kolorowej armatury (szczególnie złotej bądź czarnej) oraz dekoracji ściennych.

Aby uzyskać spójność we wnętrzu, zdecyduj się na dodatki, które mają ten sam kolor bądź materiał, co meble lub ściany. W białej łazience warto odmienić drewno „przez wszystkie przypadki”: kup drewnianą szafkę, wyłóż drewnem wnękę oraz wzbogać przestrzeń o ramki z tego samego tworzywa.

Biała łazienka i złote dodatki

Szukasz sposobu na łazienkę w stylu glamour? Złote dodatki rozświetlą spokojną kolorystycznie przestrzeń, w której dominują biel i różne odcienie szarości, oraz nadadzą jej biżuteryjny, migocący sznyt. Nie bez powodu mówi się, że złoto to królewska barwa – wykończenia deszczownicy oraz baterii umywalkowej i wannowej w kolorze szlachetnego kruszcu, dodają łazience prestiżu.

Biała łazienka i czarne dodatki

Łazienka czarno–biała bazuje na kontraście, który dodaje pomieszczeniu wyrazistości. Utrzymane w matowej czerni elementy: szafka, kolumna prysznicowa, kinkiety czy tacka na drobiazgi, ożywią białą łazienkę. Aranżację dopełnisz dodatkami o geometrycznych formach.

Oświetlenie w białej łazience

Biała łazienka w stylu nowoczesnym polubi się z LED–ami, np. w postaci długiej taśmy z nad lustrem. Światło ledowe można śmiało poprowadzić pod półkami, we wnęce czy wokół kabiny. Oprócz lamp funkcjonalnych emitujących światło o neutralne (np. do wykonywania makijażu), zadbaj o lampy nastrojowe, np. w formie świeczek na brzegu wanny. Chcesz nadać łazience industrialny sznyt? Zamów czarne, proste lampy wiszące.

Rośliny w białej łazience

Nic nie zdobi wnętrza tak, jak rośliny. Połączenie białych kafelków i intensywnie zielonych liści stworzy w łazience wrażenie świeżości. Chcesz poczuć się jak w prawdziwej dżungli? Skoncentruj się na gatunkach tropikalnych, odpornych na podwyższoną wilgotność i temperaturę. Wiele łazienek pozbawionych jest także okien, dlatego warto postawić na rośliny, które lubią zacienione stanowiska. Wśród najpopularniejszych znajdują się: storczyki, peperomie, monstery, bluszcz, zamiokulkas czy epipremnum.

W białej łazience mogą pojawić się rośliny, ale w mniej oczywistej formie. Wybierz dekor roślinny, który w subtelny sposób łączy geometryczne formy z kwiatowo–zwierzęcym motywem. W ten sposób ożywisz swoją łazienkę.

Z jakimi stylami lubi się biała łazienka?

Twoim marzeniem jest biała łazienka? Aranżacje pomieszczenia z jasnymi kafelkami można łatwo wystylizować, używając odpowiednich detali. Spójrz na nasze propozycje i dowiedz się, jak łatwo zmienić charakter pomieszczenia, by było bardziej: luksusowe, nowoczesne bądź odwoływano się do stylu naturalnego.

Biała łazienka glamour

Łazienka urządzona na biało w wydaniu glamour przypomina raczej wykwintny pokój kąpielowy, niżeli zwykłe pomieszczenie do mycia. Okrągła wanna wolnostojąca to must have luksusowej łazienki. Wyjątkowego charakteru nadają jej: szafka, złote lustra, gres imitujący marmur i ciekawe lampy.

Biała łazienka w stylu naturalnym

Prostota, miłość do drewna i umiar – tym charakteryzują się skandynawskie łazienki. Miłośnikom dalekiej Północy spodoba się mariaż białej i drewnopodobnej glazury z naturalnymi akcentami w postaci roślin. Aranżację dopełnia subtelna armatura w srebrnym kolorze.

Biała łazienka w stylu nowoczesnym

Biała łazienka z czarnymi dodatkami to synonim nowoczesności. W tak zaaranżowanej przestrzeni nie uświadczymy zbędnych przedmiotów, nadmiaru kolorów i wzorów. Jej zaletą jest absolutne minimum elementów wyposażenia. Białe, uporządkowane wnętrze daje odpocząć oczom.

Zobacz, o co pytają nasi klienci

Jak ożywić białą łazienkę?

To proste, postaw na kolor! Biała łazienka z dekorem umieszczonym np. w rogu strefy prysznicowej przykuwa oko. Dekoracyjny wzór w duecie z jasnymi, błyszczącymi kafelkami będzie pasował jak ulał do łazienek w stylu urban jungle. Wybierz dekor, który w subtelny sposób łączy geometryczne formy z kwiatowo–zwierzęcym motywem.

Jaka fuga do białych płytek w łazience?

Właściwie dobrana fuga podkreśli piękno białych kafli do łazienki. Jeśli chcesz uwydatnić ich formę, zdecyduj się na czarną, kontrastową fugę. Łazienka biało–szara wiele zyska, gdy pomiędzy płytkami zostanie umieszczona szara bądź srebrna fuga, a biała łazienka z imitacją drewna będzie współgrała z fugą beżową. Wszystkie wymienione barwy są bardzo praktyczne. Bardziej wymagająca pod kątem czyszczenia jest biała fuga, która jednak ma niezaprzeczalny atut – wprowadza wizualną lekkość do całego wnętrza.

  1. Artykuł Czytaj więcej

    Łazienka rustykalna, czyli sielanka w Twoim domu

    Jasne kolory, duża wanna, drewno – a jakie Twoim zdaniem są niezbędne elementy stylu rustykalnego w łazience? Sprawdź naszą propozycję na wnętrze w stylu country charm i daj się zainspirować!
  2. Artykuł Czytaj więcej

    Niezbędne elementy łazienki glamour: na co zwrócić uwagę?

    Jeśli szukasz pomysłu na odrobinę przepychu w swoim wnętrzu, łazienka w stylu glamour z pewnością przypadnie Ci do gustu. Ta złota, błyszcząca propozycja sprawi, że każdego dnia będziesz czuć się w domu prawdziwie królewsko. Daj się zainspirować!
  3. Artykuł Czytaj więcej

    Niezbędne akcesoria do łazienki – te 6 rzeczy musisz mieć!

    Łazienka to pomieszczenie, w którym stawiamy na funkcjonalność. Nie oznacza jednak, że rezygnujemy ze stylowego wystroju. Dzięki odpowiednim dodatkom w łatwy sposób odmienisz wnętrze łazienki. Jakie akcesoria wybrać do nowoczesnej łazienki, a jakie dodatki pasują do białej łazienki? Zobacz, co powinno znaleźć się w łazience i jak dopasować dodatki do stylu wnętrza!
  4. Artykuł Czytaj więcej

    Jak stworzyć nowoczesną łazienkę?

    Szeroki wybór asortymentów dostępnych na rynku daje ogromne możliwości aranżacji łazienek. Można postawić na dowolny styl i dopasować do niego płytki, meble, akcesoria, a nawet drobne detale. Dużą popularnością cieszą się nowoczesne łazienki. Co je charakteryzuje?
  5. Artykuł Czytaj więcej

    Łazienka połączona z sypialnią – wady i zalety

    Sypialnia z łazienką to nowoczesne rozwiązanie, które od kilku sezonów budzi pewne kontrowersje. Jedni zachwalają aranżację, inni mówią o związanych z nią niedogodnościach. Zastanawiasz się nad sypialnią z otwartą łazienką? Poznaj wady i zalety tego projektu.