Zapraszamy do środka. Nowoczesny dom z antresolą

Brązy, beże i szarości królują w nowoczesnych wnętrzach... Czy wiesz jednak, z czym możesz je łączyć? Jakich dodatków użyć, aby stonowany azyl nie zmienił się w nudną przestrzeń bez wyrazu? Przeczytaj i sprawdź, jakie dekoracje sprawdzą się w aranżacji o stonowanej bazie.

Salon: beżowe kolory i minimalizm

Odcienie beżu oraz szarego beżu, znanego z angielskiego jako “greige”, nadal królują w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach. I nie ma co się dziwić - stanowią świetną bazę do kolorowych dodatków a nawet zmian w stylu całej aranżacji. Najczęściej w salonach pojawia się beżowy narożnik, dywan, zasłona czy firany do salonu. Beże wiele przyjmą i wybaczą - zarówno jeśli chodzi o niefortunne połączenia kolorystyczne, jak i źle dopasowane kształty i faktury. Najlepiej jednak prezentują się, gdy żadne kolorystyczne “faux pas” nie zostaną popełnione: czyli w otoczeniu barw o podobnej temperaturze i w maksymalnie kilku kolorach.

Beże w salonie, aby zachować spójność i minimalizm w aranżacji, mogą zostać przełamane np. kolorami ziemi. Świetnie będzie więc współgrać z nimi zarówno zieleń, terakota jak i błękit czy kobalt. Jako mocniejszy akcent, przełamujący kompozycję kolorystyczną w naszej aranżacji wykorzystana została czerń w połączeniu z zielenią i ceglastą pomarańczą. Ważnym elementem są także rośliny, które nadają całości nieco bardziej naturalnego, spokojnego sznytu - należy o tym pamiętać, wybierając meble do salonu.

Poduszki - ich faktura, materiał i sposób szycia stanowią niezwykle ważny element minimalistycznych aranżacji. Dodatków w tego rodzaju wnętrzach jest stosunkowo niewiele, dlatego przywiązywanie wagi do szczegółów jest kluczowe. Podobnie istotnym szczegółem są takie elementy jak:

  • linia mebli,
  • kształty i faktura szkła - szklanek, wazonów,
  • wzór na dywanie,
  • narzuta na kanapę,
  • faktura firan,
  • kształty ram luster,
  • geometria dodatków na półkach.

Nie należy zapominać jednak o odpowiednim oświetleniu, które z kolorów i kształtów potrafi wydobyć drugie dno: wybić szare, zielone, czy też różowe tony, a nawet zniekształcić, lub odwrotnie - lepiej zarysować linię mebli. Warto więc zaplanować światło w przemyślany sposób, tak, by było nie tylko funkcjonalne, ale i korzystne dla aranżacji.

Sypialnia: poduszki dekoracyjne i nowoczesna narzuta na łóżko

Czego nie może zabraknąć w żadnej sypialni? Kocy, poduszek, fotela, a może odpowiedniego oświetlenia? W naszej aranżacji duże, dwuosobowe łóżko występuje na tle czarnej, drewnianej ściany. Po każdej ze stron znajdują się ozdobne kinkiety o minimalistycznym charakterze. Najmocniejszym punktem aranżacji jest jednak efektowne zaścielenie łóżka. Dbanie o wygląd swojego łóżka w ciągu dnia jest ważne, nie tylko wtedy, kiedy spodziewamy się gości. Zadbane, dobrze zaścielone łóżko sprawia, że całość wnętrza wydaje się dużo nowsza i czystsza, a więc tym samym poprawia humor i sprawia, że dobrze zaczynamy dzień. A po całym dniu - z radością kładziemy się i spokojnie zasypiamy.

Ważną rolę w dobrym śnie - zarówno tym nocnym, jak i w drzemkach w ciągu dnia - odgrywa również jakość tekstyliów. Wybierając koce i poduszki, które będą towarzyszyły Ci podczas snu, zdecyduj się na miękki, miły materiał, z domieszką naturalnych włókien. Gruby, sztuczny materiał może powodować nadmierne pocenie, co z kolei może wybudzać nas ze snu. Dużo mniejsze znaczenie ma z kolei ma tkanina, z której wykonane zostają tekstylia dekoracyjne. Tutaj możesz kierować się wyłącznie względami estetycznymi.

W naszej aranżacji łazienka znajduje się zaraz przy sypialni. To, co wyróżnia ją od klasycznych rozwiązań jest ściana – a w zasadzie jej brak. Zamiast klasycznego muru pojawia się za to przeszklenie, które efektownie powiększa przestrzeń, nadaje nowoczesnego sznytu oraz oryginalności wnętrzu. Łazienka, urządzona w stylu SPA sprawia, że już od progu mamy ochotę na relaks. Kluczową rolę – jak w każdym spa – odgrywają tutaj jednak dodatki. Świece, półka nawannowa, niewielki stolik, stojak na książkę czy miękkie ręczniki – to właśnie dzięki nim odpoczynek w łazience może być tak komfortowy. Decydując się na pokój kąpielowy, koniecznie rozejrzyj się za dodatkami, które sprawią, że Twoje wieczorne chwile tylko dla siebie będą maksymalnie komfortowe.

Domowe biuro: gabinet w domu

Domowe biuro na antresoli, zwłaszcza z przeszkleniami zamiast standardowych ścian, to szczególnie istotny element całego domu. Wystrój takiego pomieszczenia jest widoczny nie tylko po wejściu do jego wnętrza, ale też częściowo z niższego piętra domu. Warto więc włożyć nieco więcej wysiłku w aranżowanie takiego pomieszczenia. Jeśli posiadasz antresolę, która zamiast ścian lub przeszkleń posiada standardowe barierki, także warto przyłożyć się do jej aranżacji, by robiła wrażenie już od wejścia. Możesz ozdobić barierkę sznurem lampek, pomalować ją na charakterystyczny kolor lub zaszaleć z oświetleniem - sprawdzi się wszystko to, co przykuje uwagę i jest w zgodzie z Twoim stylem.

W tym biurze mocnym punktem wnętrza jest dywan imitujący skórę. Pojawia się też dużo roślin, między innymi wysoka monstera, bluszcz oraz kilka roślin ciętych. Z zielonym kolorem roślin świetnie łączą się zielone, szare i beżowe poduszki, a także brązowe meble: kanapa i fotel. Ponieważ wnętrze, podobnie jak salon jest minimalistyczne, istotną rolę odgrywają w nim kształty i kolory mebli i dodatków.

Dobrze wiedzieć

Na oświetlenie sufitowe składają się oprawy natynkowe, z kolei dodatkowym źródłem światła jest lampka na biurko i lampa podłogowa. Pomogą one oświetlić kluczowe strefy aranżacji podczas wieczornych posiedzeń.

Nowoczesny przedpokój

Szafka w przedpokoju to idealne rozwiązanie dla zabieganych: pomieści wszystkie drobne rzeczy, o których najczęściej zapominamy, wychodząc z domu. Na szafce możesz też położyć niewielką paterę, do której wrzucisz klucze, zegarek czy inne małe przedmioty. Postawisz na niej też ozdobny obraz, zegar i inne dodatki. Nie zapominaj też o odświeżaczu powietrza czy patyczkach zapachowych - goście z pewnością docenią, gdy od progu przywita ich miły zapach.

Zobacz, o co pytają nasi klienci

Beżowy kolor ścian: z czym łączyć?

Beż stanowi doskonałą bazę do większości kolorów: zarówno innych stonowanych kolorów ziemi, jak zieleń, terakota czy brąz, jak i żywych i nieco odważniejszych barw: fioletu, różu czy żółtego. W dobieraniu barw uzupełniających do koloru beżowego kluczowe jest jednak zachowanie tej samej temperatury barwowej i komponowanie zimnych odcieni z zimnymi, oraz ciepłych - z ciepłymi.

Zobacz powiązane artykuły

  1. Artykuł Czytaj więcej

    Styl glamour z nutą retro. Kolor tego sufitu Cię zaskoczy!

    Lubisz kolorowe dodatki, niestandardowe wzory i klimat retro? A może bliżej Ci do weluru, złota i marmuru? Sprawdź nasze aranżacje i przekonaj się, czy styl glamour jest dla Ciebie!
  2. Artykuł Czytaj więcej

    Szare ściany w domu: jak malować, z czym łączyć szary kolor?

    Kolor pochmurnego nieba, mysiego futerka i niezniszczalnej stali – tak często określa się kolor szary. Jego bazowy odcień powstaje poprzez połączenie czerni i bieli, ale szarość może mieć o wiele bardziej bogatą tonację. Bywa ciepła, lekko beżowa, wpadająca w róż albo zimna, niebieskawa czy delikatnie fioletowa. Szary to bardzo neutralny kolor – nie dominuje i jest dobrym tłem dla innych barw. Sprawdź, jak używać go we wnętrzach.
  3. Artykuł Czytaj więcej

    Łazienka w stylu jungle. Puść wodze fantazji

    Bujna zieleń, kolory ziemi, motywy florystyczne i kojąca harmonia. Brzmi ciekawie? Popularność stylu urban jungle nie maleje. Przeciwnie, coraz więcej pomieszczeń w naszych domach zyskuje elementy typowe dla tej stylistyki. Tym razem mamy propozycję zaaranżowania łazienki. Koniecznie sprawdź i zainspiruj się.