Mała kuchnia w bloku. Jak ożywić jasne wnętrze?

Jeśli mała kuchnia kojarzy ci się tylko z jasnym, monochromatycznym wnętrzem i stonowanymi dodatkami, nasz artykuł będzie dla ciebie doskonałym źródłem inspiracji. Zobacz nasz projekt, w którym połączyliśmy kuchenną klasykę z odważnym kolorem ścian.

Jasna kuchnia z drewnianym blatem

Połączenie jasnych frontów meblowych z drewnianym blatem to kuchenny klasyk. Nic dziwnego. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w kuchni w każdym stylu. Dodatkowo jasna kuchnia optycznie powiększa przestrzeń i dodaje jej świeżości. Jest uniwersalna i daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Ponadto jasne powierzchnie łatwiej utrzymać w czystości, co jest niezwykle istotne w kuchni.

W naszej aranżacji wykorzystaliśmy lniane fronty Dielinia iD Vienne o matowo-pudrowym wykończeniu. Ten odcień mebli ociepla wnętrze, jest także doskonałą bazą dla kolorowych dodatków. To także doskonały wybór do małej kuchni w bloku, w której sprytne rozwiązania liczą się najbardziej.

Drewniany blat koresponduje z kuchennymi półkami oraz uchwytami meblowymi. Dzięki temu kuchnia nabrała harmonii.

Jak ożywić jasną kuchnię?

Jeśli chcesz dodać do jasnej kuchni ożywiający akcent, dobry pomysłem jest pomalowanie ścian na intensywny kolor. Do kuchni z naszego projektu wybraliśmy farbę w modnym kolorze terakota. Ten odcień nawiązuje do naturalnych barw ziemi, dzięki czemu harmonijnie łączy się z drewnianymi elementami kuchni. Podkreśla ich naturalne piękno. Ten kolor to dobry wybór do kuchni inspirowanych naturą i estetyką boho. Wprowadzi do wnętrza naturalny i ciepły charakter.

Sprawdzi się także w małej kuchni. Do której co prawda lepiej wybierać jasne kolory, jednak mocny akcent kolorystyczny na ścianie to strzał w dziesiątkę. Co istotne, nie pomalowaliśmy całej ściany, od podłogi aż po sufit. To mogłoby faktycznie przytłoczyć wnętrze. Postaw lepiej na delikatny akcent na jednej ze ścian. U nas odcień terakota sprawdził się idealnie jako tło dla wiszących półek oraz lustra.

Dobrze wiedzieć

Farby do kuchni powinny być przede wszystkim odporne na szorowanie na mokro i łatwe w czyszczeniu. Wybieraj farby specjalnie przeznaczone do tego pomieszczenia, które wyróżniają się wysoką odpornością na wilgoć i zabrudzenia.

Drewniane półki w białej kuchni

Wykorzystanie drewnianych półek w kuchni zamiast tradycyjnych górnych szafek to coraz popularniejszy trend w aranżacji wnętrz. Taka zmiana nadaje kuchni oryginalny charakter. Sprawdzi się doskonale w mniejszych kuchniach, w których wysoka zabudowa do sufitu mogłaby przytłaczać wnętrze.

Drewniane półki umożliwiają łatwy dostęp do akcesoriów i sprzętów kuchennych. Postaw na niej wszystko to, co warto w kuchni mieć zawsze pod ręką.

Co więcej, otwarte półki mogą być doskonałym miejscem do wyeksponowania pięknej zastawy, słoików z przyprawami czy roślin, co dodatkowo ożywi przestrzeń. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu drewna przed wilgocią i zabrudzeniami. Dzięki temu zachowa estetyczny wygląd na dłużej.

Płytki w jasnej kuchni

Co między szafkami w kuchni? To odwieczne pytanie, które pojawia się podczas projektowania kuchni. Możliwości jest wiele. Najpopularniejszym i jednocześnie najbardziej praktycznym rozwiązaniem są płytki ceramiczne. W jasnej kuchni możesz zdecydować się na kontrastujący wzór lub harmonijny motyw, który będzie spójny z wystrojem. My postawiliśmy na jasną mozaikę z delikatnym geometrycznym wzorem.

Dodatki w małej kuchni

W małym wnętrzu liczy się umiar. Za dużo dodatków i dekoracji nie tylko przytłoczy kuchnię, zaburzy także jej praktyczny układ. W tej kuchni zdecydowaliśmy się udekorować wnętrze jedynie roślinami, które korespondują z naturalnym stylem aranżacji. Dodatkową dekoracją jest duże lustro.

Zobacz, o co pytają nasi klienci

Jaki okap do kuchni w bloku?

W blokach, w których często nie ma możliwości podłączenia okapu do zewnętrznego kanału wentylacyjnego, popularnym rozwiązaniem są okapy pracujące na filtrze węglowym, znane jako pochłaniacze. Są one skuteczne w eliminowaniu nieprzyjemnych zapachów i oczyszczaniu powietrza z tłuszczu oraz innych zanieczyszczeń. Jeśli jednak istnieje możliwość podłączenia do systemu wentylacyjnego, wyciągi kuchenne mogą być bardziej efektywne, ponieważ odprowadzają opary na zewnątrz, co zapewnia lepszą cyrkulację powietrza. Warto sprawdzić, co mówi wewnętrzny regulamin spółdzielni czy wspólnoty w tym zakresie.

Zobacz powiązane artykuły

  1. Artykuł Czytaj więcej

    Zielona kuchnia z wyspą. Kuchenne inspiracje 2024

    Szukasz pomysłu na wymarzoną kuchnię do Twojego mieszkania? Lubisz kolory ziemi i drewno? Koniecznie sprawdź nasz pomysł na zieloną kuchnię z drewnem i wyspą kuchenną!
  2. Artykuł Czytaj więcej

    Szara kuchnia z drewnem. Jakie dodatki, płytki i kolor ścian?

    Marzysz o szarej kuchni, ale nie wiesz jak zaaranżować ją w funkcjonalny sposób? A może brakuje Ci pomysłu na dodatki do jasnej kuchni? Sprawdź, jakie rozwiązania znalazły się w naszym projekcie małej kuchni i wybierz to, co sprawdzi się też u Ciebie!
  3. Artykuł Czytaj więcej

    Niebieska kuchnia – jakie meble, dodatki i sprzęty warto wybrać?

    Granatowe fronty, turkusowe dodatki i błękitne tekstylia – niebieska kuchnia może prezentować się wyjątkowo w różnych odsłonach. Z tego artykułu dowiesz się, jak urządzić kuchnię z niebieskimi frontami, tak by była zarazem stylowa, jak i funkcjonalna. Poznasz także odpowiedzi na pytania, czy niebieskie meble do kuchni to dobry pomysł oraz, czy kuchnia niebiesko-szara sprawdzi się w Twoim domu.
  4. Artykuł Czytaj więcej

    Jak urządzić małą kuchnię w bloku? Podpowiadamy!

    Mała kuchnia w bloku nie musi ograniczać Twoich dużych marzeń! Wystarczy, że odpowiednio zaplanujesz rozmieszczenie sprzętów AGD oraz wybierzesz funkcjonalne meble kuchenne. Szukasz inspiracji na małą kuchnię? Zobacz naszą propozycję na białą kuchnię w bloku!