Biała kuchnia z drewnem. Zobacz naszą propozycję na małą kuchnię w bloku!

Białe meble w kuchni i drewniany blat tworzą zgrany duet. Nic dziwnego, że to jedno z najchętniej wybieranych połączeń podczas aranżacji kuchni. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na jasną kuchnię? Czy biała kuchnia jest praktyczna? Jakie płytki pasują do białych mebli w kuchni? Dzisiaj odpowiemy na te i inne pytania!

Biała kuchnia z drewnem – doskonałe rozwiązanie do małego mieszkania

Przestronna i jasna kuchnia w małym mieszkaniu… czy to możliwe? Tak! Postaw na jasne kolory, które optycznie powiększą niewielką przestrzeń i dodadzą jej światła. Białe meble kuchenne stanowią doskonałe rozwiązanie do wąskich kuchni w bloku oraz aneksów kuchennych połączonych z salonem. Jasna kuchnia to uniwersalna baza, którą można dostosować do wielu stylów aranżacyjnych. Obawiasz się, że biała kuchnia będzie nudna i pozbawiona wyrazu? Nic bardziej mylnego. Dzisiaj pokażemy Ci, jak w ciekawy sposób zaaranżować małą kuchnię połączoną z salonem.

Biała kuchnia – czy jest praktyczna?

Biała kuchnia to ratunek dla małych i wąskich pomieszczeń, w których brakuje naturalnego światła. Niestety, kuchnia to miejsce narażone na zachlapania, plamy z tłuszczu, wysoką temperaturę i wilgoć. Jeśli obawiasz się konieczności częstego sprzątania, zamiast mebli na wysoki połysk, wybierz matowe fronty. Plamy są na nich mniej widoczne. Ponadto takie fronty są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, zamiast systemu push to open, wybierz gałki. To proste rozwiązanie sprawi, że odciski palców będą prawie niezauważalne.

Żeby kuchnia była praktyczniejsza, na ścianie między szafkami umieść płytki, z których łatwo zetrzesz plamy. Zamiast tradycyjnych kafelków, możesz zamontować np. dekoracyjny panel ze szkła lub PCV. To nowoczesne rozwiązanie, które zastosowaliśmy w naszej aranżacji. Panel imitujący drewno pasuje do blatu, dzięki czemu całość wygląda jak wykonana z jednego materiały.

Kolejnym istotnym elementem w kuchni jest podłoga. Musi być wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, wodoodporna oraz estetyczna! Jaką podłogę do kuchni wybrać? Postaw na wodoodporne panele laminowane lub winylowe. Do kuchni odpowiedni będzie również gres.

AGD do białej kuchni – jakie wybrać?

W białej kuchni dobrze sprawdzą się nowoczesne stalowe lub aluminiowe akcenty. W zależności od potrzeb i upodobań możesz postawić na kontrastujące AGD lub dopasować jego kolor do frontów. Czarne AGD wizualnie urozmaici wystrój, a białe sprawi, że kuchnia będzie wyglądała jednolicie.

W naszej aranżacji postawiliśmy na kontrastowe AGD – czarny piekarnik i płytę grzewczą. Te elementy, doskonale współgrają z czarnym zlewem i baterią. Zestaw AGD uzupełnia biały okap. Jasny kolor tworzy spójną całość z zabudową kuchenną i odznacza się na tle zielonej ściany. Ostatnim sprzętem AGD jest srebrna lodówka. Stalowa obudowa sprawia, że kuchnia wygląda bardzo nowocześnie.

Co na ścianę w białej kuchni?

Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy, ściana między szafkami jest narażona na zabrudzenia, działanie wysokich temperatur oraz wilgoć. Dlatego warto ją zabezpieczyć, np. płytkami lub dekoracyjnym panelem. Z tych powierzchni łatwo zmyjesz plamy z tłuszczu oraz inne zabrudzenia. Dodatkowo, płytki i panele z PCV są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć.

Nowoczesnym rozwiązaniem, które zobaczysz na poniższej aranżacji, jest panel ścienny PCV. Panel imitujący drewno płynnie łączy się z blatem, dzięki czemu całość wygląda jak wykonana z jednego materiału.

Dobrze wiedzieć

Panele ścienne dostępne są w wielu wzorach i kolorach, co pozwala dopasować je do wystroju pomieszczenia. Do najpopularniejszych modeli należą te imitujące: drewno, kamień, beton i cegłę.

Jaka podłoga do białej kuchni?

Podłoga w kuchni narażona jest na zachlapania i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto kuchnia to uczęszczane pomieszczenie, dlatego podłoga powinna być odporna na ścieranie. Ze względu na funkcjonalność, w tym pomieszczeniu najczęściej stawia się na: gres lub wodoodporne panele podłogowe, np. laminowane i winylowe.

Wybór podłogi do kuchni znacząco wpłynie na ostateczny efekt wizualny. Jeśli zależy Ci na przytulnym wnętrzu w naturalnym stylu, postaw na ciepłe odcienie drewna. W nowoczesnych kuchniach lepiej sprawdzi się np. szara posadzka lub mozaika.

W naszej aranżacji wykorzystaliśmy odporne na wodę oraz zadrapania panele winylowe. Geometryczny wzór na podłodze ożywia białą kuchnię i sprawia, że aranżacja zyskuje nowoczesny charakter.

Jak ożywić białą kuchnię? Dodatki do białej kuchni

Biała kuchnia w połączeniu z jasnymi ścianami i podłogą może przekształcić się w sterylne pomieszczenie. Jak tego uniknąć? Nie używaj wyłącznie jasnych odcieni. Kuchnia ma być sercem domu, w którym panuje przyjemny harmider. Połącz białe meble kuchenne z elementami drewna! W naszej aranżacji postawiliśmy na blat oraz panel ścienny w ciepłym odcieniu. Te elementy dobrze współgrają z drewnianym stołem, krzesłami, ażurowym regałem i podłogą w salonie. Drewniane akcenty pojawiają się w całej przestrzeni, dzięki czemu część kuchenna i wypoczynkowa tworzą spójną całość.

Prostym rozwiązaniem, które wprowadzi do wnętrza przytulny charakter, jest też zieleń! W aranżacji wykorzystaliśmy ją na wiele sposobów. Zielona farba na ścianach, świeże zioła na parapecie i rośliny na regale w salonie to piękne oraz naturalne ozdoby. Dzięki roślinom, małe wnętrze zmienia się w domową dżunglę, w której łatwo się zrelaksować.

Zobacz, o co pytają nasi klienci

W jakim stylu urządzić biała kuchnię z drewnem?

Połączenie białych mebli kuchennych z drewnianym blatem lub podłogą, możesz zaaranżować w wielu stylach. To zestawienie będzie wyglądać świetnie zarówno w nowoczesnych, klasycznych, jak i naturalnych aranżacjach. Szukasz pomysłu na białą kuchnię z drewnem? Zobacz nasze inspiracje!

Pokaz slajdów Czytaj więcej

Biała kuchnia z drewnem

Chcesz urządzić piękną i ponadczasową kuchnię? Postaw na połączenie bieli i drewna. Takie zestawienie pozwoli Ci zaaranżować przestrzeń w dowolnym stylu. Drewniane i białe fronty będą dobrą bazą do eleganckiej, jak i nowoczesnej kuchni.

Zobacz powiązane artykuły

  1. Artykuł Czytaj więcej

    Nowoczesna kuchnia połączona z salonem

    Jakie są niezbędne elementy nowoczesnej kuchni? Jakie kolory wybrać i czy warto postawić na dodatki? Przeczytaj i przekonaj się, co w tej aranżacji jest niezbędne!
  2. Artykuł Czytaj więcej

    Wysoka zabudowa kuchni – dlaczego warto się na nią zdecydować?

    Wysoka zabudowa kuchni to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność w projektowaniu wnętrz. Przekonaj się, dlaczego wysoka zabudowa kuchni jest tak funkcjonalnym rozwiązaniem.
  3. Artykuł Czytaj więcej

    Jak czyścić i konserwować zlewozmywak granitowy?

    Zlewozmywaki granitowe wybiera się przede wszystkim ze względu na ich trwałość i odporność na zarysowania. Takie rozwiązanie do kuchni przetrwa wiele – nie trzeba będzie się stale zastanawiać, czy zmywając sztućce, porysuje się jego powierzchnię. Zlewozmywaki granitowe nie są jednak niezniszczalne, dlatego należy je odpowiednio czyścić i konserwować, by jak najdłużej zachowały estetyczny wygląd. Sprawdź, jak to robić!
  4. Artykuł Czytaj więcej

    Jak wybrać zmywarkę do zabudowy?

    Zakup zmywarki pozwala uwolnić się od uciążliwego na co dzień obowiązku zmywania naczyń. Dodatkowo zmywarka pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, lecz także wodę. Ekologicznie i ekonomicznie, prawda? Pozostaje pytanie, jaką zmywarkę do zabudowy wybrać. Ważne są parametry takie jak wielkość, rodzaj panelu, programy i głośność urządzenia. Nie bez znaczenia pozostają także funkcje dodatkowe, które nowoczesne zmywarki oferują coraz częściej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując ten sprzęt! Zmywanie naczyń nie należy do chętnie wykonywanych czynności domowych. Obecnie bez problemu można wyręczyć się urządzeniem, które oszczędza czas i pieniądze. Zmywarki do zabudowy o większych rozmiarach ułatwią codzienne życie dużych rodzin, a te mniejsze – sprawdzą się w domach singli. W obu wypadkach uda się zaoszczędzić energię. Jak zatem wybrać najlepszą zmywarkę do zabudowy?